Kandidáti v primárních volbách se představují

15. 01. 2019Kdo je Jana Koláříková, kandidátka v primárních volbách do Europarlamentu ?

Jana Koláříková (1986) je Pirátkou z Jihočeského kraje. Po ukončení střední pedagogické školy pracovala nejdříve v ČR, následně se ale přesunula do Velké Británie, kde studovala a pracovala pro neziskovou organizaci.

Poté odcestovala do afrického Malawi, kde se věnovala rozvojové práci v oblasti vzdělávání, vedla vzdělávací kurzy pro učitele a knihovníky a pracovala na rozvoji předškolního, školního i mimoškolního vzdělávání. V Malawi dodnes používají její vzdělávací materiál o rozvoji jazyka a gramotnosti. Dodnes tam také funguje mateřská škola postavená z prostředků fundraisingové kampaně, kterou zorganizovala.

Po návratu do ČR pracovala v neziskovém sektoru a specializovala se na drogovou problematiku v kontaktním centru. Od roku 2013 je členkou Pirátské strany, kde postupně pracovala jako krajská místopředsedkyně, krajská koordinátorka a vedoucí Personálního odboru, kterou je dosud. V europarlamentu se chce zabývat tématy, která poznala na základě vlastní praxe. Tedy waste managementem, kvalitou potravin, vzděláváním, zdravotní péčí a lidskými právy.